Hakkımızda

Emlak Konut Spor Kulübü; hem yıllardır Emlak Konut vizyonu ile devam eden sosyal sorumluluk projelerine bir yenisini eklemek hem de Türk gençliğine spor disiplinini aşılayarak Türk sporunun gelişmesine katkı sağlayarak ülkesine yararlı, ahlaklı, sporcu nesiller yetiştirmek amacı ile Emlak Konut GYO A.Ş. Sponsorluğunda 2017 yılında kuruldu.

Emlak Konut, kuruluşundan beri artan ivmesi, insan odaklı kurum felsefesi ve geldiği noktadaki lider konumu itibariyle sektördeki başarısını Spor alanında en yukarıya taşımayı hedeflemektedir. Şu anda Basketbol branşında kız ve erkek takımları olarak faaliyet gösteren Spor Kulübümüz yaşları 13 ila 18 arasında değişen 200’ü aşkın lisanslı sporcusuyla toplam 11 takımla mücadele etmektedir. Ayrıca 2018-2019 sezonunda Kadınlar Bölgesel Ligi’nde mücadele edecek olan bir A takım kurulmuş olup takımımızı kısa sürede Kadınlar Süper Ligi ve ardından Avrupa Kupalarında görme hedefimiz bulunmaktadır. Sporcularımızın antrenmanları yaptığı Bayrampaşa Kaptan Ahmet Erdoğan İmam Hatip Lisesi ve Mobil İmam Hatip Ortaokulu Spor Salonlarında her hafta sonu Kız ve Erkek gruplarında 9-10-11-12 yaş grupları için takım seçmelerimiz devam etmektedir.

Ayrıca 2020 yılında faaliyete girecek ve Emlak Konut’un adına yakışacak bir Spor Salonu’nun temelleri Kayabaşı bölgesi Kuzey Yakası projesi içerisinde atılmış bulunmaktadır. Türkiye’nin Gayrimenkul alanındaki köklü markası Emlak Konut adını spor alanında da ülkenin gururla anılacak bir markası haline getirmeyi planlamaktadır.