Haberler

VEDAT SAĞLIK KBBL NAZİLLİ MAÇI SONU AÇIKLAMALARI

MAVİ MELEKLER LİDER BİTİRMEYİ GARANTİLEDİ

Emlak Konut Spor Kulübü, Kadınlar Bölgesel Basketbol Ligi’nin 13. haftasında Nazilli Belediye’yi konuk ettiği maçta, temsilcimiz sahadan 64-48 skorla galip ayrıldı. Mavi Melekler bu sonuçla B grubunda evinde oynadığını tüm maçları kazanan tek takım oldu. Büyük bir çekişmeye sahne olan ve gelgitlerin olduğu maçta, oyuncularımızın başarılı savunması maçı kazanmada etkili rol oynadı. Koç Vedat Sağlık’ın oyun içindeki taktiksel hamleleriyle ve oyuncu değişiklikleriyle oyunda rakibinin geri dönmesine izin vermezken, Mavi Melekler aldığı bu galibiyetle ligin bitimine bir hafta kala liderliği garantiledi. Son hafta Van Büyükşehir Belediyespor’a konuk olacak takımımız, ardından çapraz eşleşmeden gelecek olan rakibini bekleyecek.

 

 ‘’Savunmadaki Becerimiz Maçı Kazanmamızı Sağladı’’

Sağlık, maçın ardından yaptığımız röportajda, önemli bir maç olduğunu ve iyi mücadele ettiklerini belirterek, şöyle konuştu:

‘’Nazilli Belediye devre arasında transfer sezonunda takımının çoğunluğunu değiştirdi. Bu yüzden analiz etmek zor oldu. Yine de iyi mücadele ettik. Savunmadaki becerimiz ve istediğimiz çok iyiydi ve bu faktör maçı kazanmamızı sağladı. Hücumda basit hatalar yaptığımız zaman rakibimiz bunları fırsat bilerek maça tekrar ortak olmak istedi. Fakat yaptığımız hamlelerle ve oyuncu değişiklikleriyle buna fırsat vermedik. Kazanmamız gereken bir maçtı, iyi mücadele ederek kazandık.’’

Ligde liderliği garantilediği hatırlatılması üzerine Sağlık:

Aşama aşama bakıyoruz. Önce Van’a gideceğiz o maçı da kazanarak ligi bitirmek istiyoruz. Ardından çapraz eşleşmeden gelecek rakibimizle olan iki maçı da kazanarak altılı finallere gitmek istiyoruz. Tabi en büyük amacımız takım olabilmek ve oyuna giren herkesin takıma katkısını sağlayabilmek. Bunu tam anlamıyla başarırsak inanıyorum ki bir üst lige çıkacağız’’ dedi.