Haberler

Vedat Sağlık : İyi bir seri yakaladık bunu bozmamalıyız.

EMLAK KONUT, KÜÇÜKÇEKMECE BASKETBOL’A ŞANS TANIMADI

Kadınlar Bölgesel Basketbol Ligi’nin 3. Haftasında Küçükçekmece Basketbol’a konuk olan Emlak Konut Spor Kulübü, sahadan 39-95 gibi farklı bir skorla galip ayrıldı. Maçın başından sonuna kadar üstünlüğünü koruyan A Takımımız , bu sonuçla 3’de 3 yaparak puan durumunda liderliğe oturdu.

Küçükçekmece Halkalı Spor Salonu’nda oynanan maçta, ekibimiz; Gamze Sena Dülegöz, Müge Çukurluo, Sıla Kaya, Göksu Kalender, Aysude Yıldıztekin beşiyle başladı.

Maça sert alan savunması ile başlayan Emlak Konut, rakibe sayı şansı tanımazken ilk iki dakikada 10-0’lık seri yaparak rakibine mola aldırdı. Molanın ardından alan savunmasına devam eden mavi melekler, rakibini isabetsiz dış atışlara zorlayarak topun sahibi oldu. Boyalı alanda ve ribauntlarda etkili olan Aysude ilk çeyrekte 11 sayı atarak göz doldururken, ilk çeyrek 6-30 üstünlüğümüzle son buldu.

İkinci çeyreğe benchdeki oyunculara şans veren Baş antrenör Vedat Sağlık’ın öğrencileri, alan savunmasına devam ederek rakibini potadan uzak tuttu. Ev sahibi ekip arka arkaya top kayıpları yaparken, hızlı hücumlarla sayı bulan mavi melekler, ilk yarıyı 17-50 önde tamamladı.

İkinci yarıya ilk çeyrekteki agresif oyununu sahaya koyan Emlak Konut, kendisi 28 sayı üretirken, rakibine bu çeyrekte sadece üç sayı attırdı. Emlak Konut savunması karşısında direnci kırılan ev sahibi ekip maçtan düşerken, ekibimiz son çeyreğe 20-78 önde girdi.

Skorun etkisiyle son periyotta iki ekip de fazla zorlamazken, mavi melekler maçtan 56 sayı farkla, 39-95 galip ayrılırken, 3’de 3 yaparak liderliğe oturdu.

 

‘’ İYİ BİR SERİ YAKALADIK BUNU BOZMAMALIYIZ. ‘’

Sağlık, maçın ardından yaptığımız röportajda, kazandığımız için mutlu olduğunu, fakat zeminin farklı  v olduğunu belirterek, şöyle konuştu:

‘’Küçükçekmece Basketbol takımına göre daha oyuncu potansiyelimiz daha yukarıda. Bu da sahaya ve skora yansıdı. Maçtan çok salonla ilgili konuşmak gerek. Çünkü kaygan ve farklı bir zemin vardı. Bu sebeple, sakatlık olmaması açısından, çok hareketli bir oyun yerine, daha sakin ve rölantide bir oyun anlayışı sergiledik. Birkaç kez oyuncularımız zeminde kaydı. Fizyoterapistimiz şu anda oyuncularımızın kontrollerini yapıyor. Skor ne olursa olsun oyuncularımın sağlığından önemli değil. Kazandığımız için tabii mutluyuz ama bu maçı geride bırakıp haftaya konuk edeceğimiz çok önemli bir Düzce Belediye maçımız var. O maçı da kazanıp yerimizi sağlamlaştırmak istiyoruz.’’